Szukaj
  • ksykus

Rodzaje zabiegów antycellulitowych

Redukcja cellulitu to marzenie każdej kobiety, która zmaga się z efektami zmiennej wagi lub przebytej ciąży. Niejednokrotnie borykają się z nim także panie o szczupłej i przeciętnej budowie, ponieważ w dużej mierze jego występowanie jest naturalnym zjawiskiem. Często nie ma możliwości całkowitego zwalczenia cellulitu, nawet za pomocą ćwiczeń oraz zdrowej diety, bez zastosowania zabiegów medycyny estetycznej.


Zabiegi oparte na masażach


Bardzo popularnym rozwiązaniem zwalczania cellulitu są zabiegi oparte na masażu. Pomagają one nie tylko poprawić ukrwienie i rozbić cząsteczki tłuszczu, ale wykazują działanie relaksujące i odprężające. Wśród nich można wymienić zabiegi z użyciem bańki chińskiej lub body wrappingiem, które pozwalają dodatkowo ogrzać wybrane partie ciała. Okazuje się jednak, że zabiegi te, pomimo swojej skuteczności wymagają wielu sesji. Medycyna estetyczna i kosmetologia stosują obecnie inne rozwiązania wspierane bardziej zaawansowanymi technologiami. 


Walka z cellulitem za pomocą zimnego lasera


Jednym ze sposobów na walki z cellulitem jest zabieg znany pod nazwą ILipo, czyli tzw. zimny laser. Urządzenie wykorzystywane podczas zabiegu emituje promieniowanie o długości fali 650 nanometrów, które przenikają do tkanki podskórnej. W wyniku promieniowania dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Zostają one następnie przetransportowane do układu limfatycznego oraz przekształcone na energię. 

Zabieg trwa od 20 do ok. 40 minut, jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, ponieważ nie oddziałuje na inne tkanki czy naczynia krwionośne. Jest on adresowany do osób, które nie chcą zawdzięczać mu całego sukcesu odchudzania, ale uzupełniają go dodatkowo ćwiczeniami. Pozwala on zmniejszyć objętość komórek tłuszczowych, ale nie eliminuje ich całkowicie. Nie zmienia to jednak faktu, że jego efektu są widoczne od pierwszej sesji. 


Power Slim - innowacyjna metoda walki z tkanką tłuszczową


Kolejnym innowacyjnym zabiegiem antycellulitowym jest PowerSlim, który wykorzystuje synergię zjawiska podczerwieni oraz jonizacji. Jej działanie polega na przyspieszeniu procesów zachodzących w organizmie, związanych z poceniem i ogrzewaniem ciała. Podczerwień wzmacnia metabolizm, który wpływa na zwiększenie potliwości, dzięki czemu dochodzi do rozbicia tłuszczu znajdującego się w cellulicie. Jonizacja z kolei ma działanie dotleniające, detoksykujące i regenerujące skórę. Rozszerzone pory pozwalają dodatkowo lepiej wchłaniać substancje aktywne zawarte w preparatach, które wspomagają działanie zabiegu, przez co każda kobieta może szybko cieszyć się gładką, zdrowo wyglądającą skórą.

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie