Szukaj
  • ksykus

Regulacja brwi krok po kroku

Zaktualizowano: 9 lis 2020

Jeszcze kilkanaście lat temu brwi były bardzo niedocenianym elementem makijażu; kobiety traktowały je wręcz „po macoszemu”. Od pewnego czasu widać jednak zmianę w podejściu do codziennego make-upu i skupienie uwagi na dokładnym wyregulowaniu brwi. Prawidłowo ukształtowane subtelnie podkreślają urodę kobiety i sprawiają, że twarz staje się bardziej wyrazista.


Depilacja brwi – samodzielnie czy u kosmetyczki?


Profesjonalna depilacja brwi to trudne wyzwanie – zwłaszcza gdy kobieta nie ma sprawy i nie jest świadoma, jaki kształt byłby dla niej odpowiedni. Samodzielne wyrywanie włosków może skutkować teatralnym efektem i nadać twarzy dziwnego wyglądu. Jedną z największych pomyłek depilacyjnych jest wyrywanie zbyt wielu włosków, przez co twarz wydaje się stale zdziwiona albo ponura. O wiele lepszym wyborem jest skorzystanie z usług kosmetyczki, która nada brwiom odpowiedni zarys - dopasowany do typu urody i korespondujący z naturalnym kształtem brwi. Kiedy brwi będą odpowiednio wyregulowane, wystarczy regularnie pozbywać się odrastających włosków, aby utrzymać pożądany kształt.

Samodzielna regulacja brwi – o czym pamiętać?

Przed przystąpieniem do czynności depilacyjnych należy wyposażyć się w dobrą pęsetę. Najlepiej sprawdzi się cienka pęseta o ostro zakończonych krawędziach, która złapie nawet najmniejsze włoski. Pęsety o grubym zakończeniu są zdecydowanie trudniejsze w obsłudze i mogą spowodować podrażnienia skóry wokół oczu.

  • Kształt brwi powinien być dopasowany do kształtu twarzy, a nie podyktowane chwilową modą.

  • W przypadku twarzy owalnej najlepiej sprawdzi się miękki łuk, które delikatnie wysmukli buzię.

  • Do twarzy kwadratowej najlepiej pasują brwi z mocno zaakceptowanym łukiem, który zadziała „łagodząco” i sprawi, że twarz nie będzie wydawała się kanciasta.

  • Twarz okrągła, wymagająca wyszczuplenia, powinna być ozdobiona brwiami z wysokim i niezaokrąglonym łukiem.

  • Miękkie i delikatnie zaokrąglone łuki to dobry wybór do twarzy trójkątnej, która podobnie jak twarz kwadratowa wymaga złagodzenia wyrazu.

Jak przeprowadzić regulację brwi?


Zabieg najlepiej przeprowadzić tuż po ciepłej kąpieli, kiedy skóra nie jest tak wrażliwa. Pierwszym krokiem jest wyczesanie brwi szczoteczką – ruchem w górę i na skos. Wyrywając włoski, należy chwytać jak najbliżej skóry (dla złagodzenia bólu warto przykładać kostki lodu), korzystając z lusterka powiększającego. Aby nadać brwiom naturalnego charakteru, najlepiej zrezygnować z obfitego wyrywania włosków na górnej linii. Brwi nie mogą być wyregulowane „od linijki” – mimo depilacji powinny nadal wyglądać naturalnie.5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie