Szukaj
  • ksykus

5 zasad pielęgnacji twarzy

Codzienna pielęgnacja cery pomaga na dłużej zachować młody wygląd. Musimy zawsze pamiętać o tym, aby nie kupować kosmetyków, które uważane są za modne, lecz te, które odpowiadają indywidualnym potrzebom naszej skóry. Poza pielęgnacją w domu warto raz na jakiś czas wybrać się do salonu urody, aby stan naszej cery ocenił specjalista i wspomógł jej regenerację dopasowanym zabiegiem. Co możemy zrobić dla naszej skóry w domu?


1. Oczyszczanie cery


O tym, że powinniśmy myc buzię rano i wieczorem, wie każde dziecko. Dzięki niemu usuwamy ze skóry wszelkie pozostałości potu, brudu i kosmetyków, które utrudniają cerze oddychanie, przez co szybciej się ona starzeje. Do oczyszczania cery warto używać kosmetyków o jak najbardziej naturalnym składzie, dopasowanych do typu naszej skóry. Podczas mycia twarzy żelem, mleczkiem, specjalną rękawicą itp., powinniśmy wykonywać delikatne ruchy, bez mocnego pocierania. Zwróćmy uwagę na to, że demakijaż przy pomocy wacika nie jest wystarczający – po usunięciu kosmetyków twarz należy umyć (choćby czystą wodą), aby mieć pewność, że oczyszczanie zostało wykonane dokładnie.


2. Tonizowanie skóry twarzy


Po dokładnym oczyszczeniu cery warto użyć toniku. Zadaniem toniku jest przywrócenie skórze odpowiedniego pH i przygotowanie jej na przyjęcie kosmetyków.


3. Nawilżanie i natłuszczanie


Dobre nawilżenie cery jest kluczowe, by na długo zachowała ona piękny, młody wygląd. Niestety, często zapominamy o nim zwłaszcza zimą, gdy we wnętrzach skóra cierpliwie znosi suche od ogrzewania powietrze, a na zewnątrz – dokuczliwy mróz. Aby nasza cera wyglądała jędrnie i promiennie, codziennie powinniśmy używać dobrego kremu nawilżającego, a zwłaszcza produktów nawilżających delikatną skórę wokół oczu. Nic jednak nie nawilży nasze cery tak skutecznie, jak codzienne picie co najmniej 2 litrów wody dziennie!


4. Regularne peelingi


Omawiając zabiegi na twarz, nie można zapomnieć o złuszczaniu martwego naskórka. Peelingi nie tylko pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry i wygładzają ją, ale  również wspomagają wydajne wchłanianie się substancji zawartych w kosmetykach. Peeling cery powinno się robić nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Produkt do swojego typu cery warto dobrać ze specjalistą.


5. Stosowanie maseczek


W domowym SPA nie może zabraknąć różnego rodzaju maseczek dobranych do potrzeb Twojej cery. Produkty dostępne w drogeriach mają różne działanie: mogą dodatkowo nawilżać skórę twarzy, odżywiać ją czy oczyszczać. Chociaż położenie maseczki zajmuje kilkanaście minut, warto znaleźć na nie dzień lub dwa w tygodniu. Regularne stosowanie maseczek znacząco poprawia wygląd skóry twarzy i pomaga pozbyć się problemów z cerą np. takich jak wypryski, czy suchość.

10 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie