Szukaj
  • ksykus

5 cech dobrego makijażu ślubnego

Zaktualizowano: 3 sty 2020

Każda kobieta pragnie wyglądać olśniewająco na swoim ślubie. Warto w tym momencie podkreślić, że przygotowanie makijażu nie ogranicza się do dnia uroczystości, ale jest wieloetapowe i wymaga wcześniejszego przygotowania.


Odpowiednio zadbana i odżywiona skóra


Wykonanie ślubnego makijażu wymaga wcześniejszego zadbania o skórę. Nie może ona być w tym dniu przesuszona lub przetłuszczona. Warto także zadbać o to, aby zmniejszyć ilość niedoskonałości oraz wygładzić cerę. Zdrowa i wypoczęta skóra jest efektem stosowanych na kilka tygodni przed uroczystością zabiegów nawilżających oraz odżywiających, ale także peelingów, które będą oczyszczać cerę.


Delikatne i lekkie kosmetyki


Makijaż ślubny powinien budować wrażenie świeżości i delikatności. Ze względu na to, należy wybrać kosmetyki, które będą lekkie i nie będą powodować efektu maski, ale za to odpowiednio tuszować niedoskonałości skóry. Aby osiągnąć taki cel, warto wykorzystać delikatne róże, pudry oraz bronzery o odcieniu odrobinę ciemniejszym od naturalnego koloru skóry.


Trwały i wodoodporny makijaż


Przygotowanie do makijażu ślubnego nie jest łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę, że musi on charakteryzować się odpowiednią trwałością. Powinien być wykonany za pomocą kosmetyków zawierających formułę wodooporną, aby nie osypywał się i nie spływał pod wpływem łez lub potu. W tych celach wykorzystuje się także produkty o zwiększonej trwałości, które dłużej w niezmienionej formie utrzymują się na twarzy. 


Odpowiednio matowy i wyrównany koloryt


Makijaż ślubny powinien być odpowiednio matowy. Biorąc pod uwagę, że twarz panny młodej w tym dniu będzie tą najczęściej fotografowana, nie może ona wyglądać na jednolitą lub nadmiernie błyszczącą się na zdjęciach. Zazwyczaj wykonywane są one przy użyciu lampy błyskowej, co również może spowodować nienaturalny efekt maski.


Odważny i nadający charakteru kontur


Staranne konturowanie decyduje o tym, czy twarz będzie wyglądać na bardziej wyrazistą. Jest to zabieg, który dodatkowo pozwala podkreślić urodę i dodać jej więcej charakteru. Decydują o tym także odpowiednie zabiegi na brwi - regulacja, henna, które powinny być przeprowadzone odpowiednio wcześniej, ale także wymodelowanie szyi oraz dekoltu, tak aby uzyskać optycznie odpowiednie proporcje twarzy.

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie